Štědrovečerní večeře


Vánoční svátky (značně prodloužené, protože jsme měli oba víc než dva týdny volno) jsme se rozhodli strávit, jak už bylo řečeno, v našem "zimním sídle" na břehu jezera Valnesvatnet. Den před Štědrým dnem jsme tedy naložili do auta zásoby a zimní vybavení a mohli konečně vyjet vstříc pustině.
Tedy, během cesty do pustiny jsme ještě chtěli zajistit pár surovin na hodování. K štědrovečerní večeři jsme totiž krom klasického bramborového salátu měli naplánovanou rybí polívku. Měli jsme na ni připravené houstičky a rybářský prut, což nebyl špatný základ, ale přecijen to ještě vyžadovalo trochu úsilí. Cibuli jsme sehnali poměrně brzy, ale vypadalo to, že snad nikde nemají mrkev. Našli jsme ji až v pátém kontejneru (posledním na cestě) a mezitím nechtěně nabrali zásobu brambor, jogurtů, margarínů a lososa. Z lososích filetů se ale ta správná rybí polívka udělat nedá (ostatně jedno balení už jsme měli v kufru z domova), takže naší další zastávkou byly víry Saltstraumenu, kde jsme doufali v opatření nějaké ryby v celku. Neměli jsme moc času - po několika neúspěšných nočních pokusech minulý týden jsme usoudili, že ryby třpytku ve tmě nevidí - takže jsme se snažili vše stihnout během posledních pár minut světla. A po několika desítkách náhozů se skutečně povedlo - vytahli jsme tresku o velikosti 6 porcí polívky a 3 porce filetů a spokojeně jsme pokračovali do chalupy.


Podobně opatřená silvestrovská večeře. (Obzvlášť nás potěšilo asi 20 litrů 100% ovocných džusů - a prskavky.)No comments:

Post a Comment